SL: Partizan se mučio s Novim Pazarom, deca mu donela pobedu

Fudbaleri Partizana dočekali su Novi Pazar u okviru 19. kola Superlige Srbije, morali su da pobede ne bi li im Crvena zvezda prišla na bod ili čak se izjednačila na tabeli s njim, što je na kraju i ostvareno. Doduše, uz dosta više muke nego što su mnogi očekivali. Konačan rezultat bio je 2:0 (0:0).

Crno-beli su naišli na istog rivala kog su lagano rešili u prvom delu sezone i to u gostima, ali se sada nisu proveli kao one večeri na jugozapadu Srbije kad su rutinski slavili.

Ono što smo gledali u prvom poluvremenu više je bilo mučenje, nego fudbal, ali u drugom je Partizan uspeo da probije bedem ispred gola gostiju.

Za to je najzaslužniji bio mladi Marko Milovanović, koga je Stanojević uveo na poluvremenu umesto Danila Pantića (ušao i Nemanja Jović imesto Lazara Pavlovića), što mu se veoma brzo isplatilo. Milovanović je bio strelac u 50. minutu, posle čega za bezopasni Novi Pazar nije bilo puno nade.

Drugi pogodak za crno-bele bio je delo upravo Jovića u 59. minutu posle jedanaesterca i to uz dosta sreće. Inače, ovo predveče u Humskoj proteklo je u atmosferi tugovanja, jer je ovo prvi meč odigran posle smrti legendarnog Momčila Moce Vukotića, od koga su se i navijači oprostili dirljivim transparentom, ali za koga je bio organizovan i minut ćutanja, a i sami fudbaleri nosili su majice s njegovim likom pred izlazak na teren.

Partizan je prvi na tabeli Super lige Srbije sa 53 boda, tri više od drugoplasirane Crvene zvezde, dok je Novi Pazar poslednji 16. sa 15 bodova.

U sledećem kolu Partizan gostuje Metalcu u Gornjem Milanovcu, a Novi Pazar dočekuje Voždovac.

Partizan - Novi Pazar 2:0 (0:0)