SL: Zvezda osvojila i Kruševac, Napredak besan zbog poništenog gola

Crvena zvezda je dostigla čelo tabele i uspela da se izjednači sa Partizanom na prvom mestu na tabeli Linglong Superlige Srbije. Istina, uz utakmicu više, pošto je na gostovanju Napretku u Kruševcu trijumfovala rezultatom 2:0 (2:0).

Zvezda je povela već u petom minutu, nakon što je korner izveo Aleksandar Katai. Strahinja Eraković je loptu prebacio na drugu stativu, a loptu u gol poslao Milan Rodić.

Do poluvremena crveno-beli su postigli još jedan gol. Njegoš Petrović je asistirao u prostor Kataiju, koji je bio precizan dva minuta pre odlaska na veliki odmor.

U nastavku meča gol fudbalera Napretka Marka Bačanina poništen je nakon gledanja VAR tehnologije, u 53. minutu, zbog ofsajda, a na šta su domaći vrlo burno reagovali. Ipak, nisu mogli više ništa da promene.

Zvezda sada ima isti broj bodova (50) kao i vodeći Partizan, koji od 15.45 na domaćem terenu igra protiv Novog Pazara. Napredak i dalje zauzima peto mesto sa 27 bodova.

Napredak – Crvena zvezda 0:2 (0:2)

Strelci: Rodić 5, Katai 43;
Stadion: Mladost (Kruševac);
Sudija: Novak Simović;
Žuti kartoni: Jovanović (Napredak) – Ivanić 45 (Zvezda).

Napredak: Jordanov –S. Jovanović (od 66. Krstić), Mršić, Kerkez, Ćuković – Rašković – Đ. Jovanović, Marjanović, Đuričković, Marinković (od 10. Bačanin) – Stevanović.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Eraković, Dragović, Rodić – Petrović, Kanga (od 78. Krstičić)– Ben (od 46. Živković), Ivanić (od 90. Stanić), Katai (od 78. Lazetić) – Pavkov (od 66. Srnić).