LE: Ivanić kao na igrici razmontirao tvrde Bugare

Nije lako, igrati možda i najvažniji meč u jesenjem delu sezone bez najboljeg igrača, onog čiji huk sa tribina pomogne da ostalih 11 u crveno-belim dresovima zasijaju i jače nego što im je označeno u proizvođačkim specifikacijama. Ipak, to nije omelo Crvenu zvezdu da pometla Ludogorec - 1:0 (0:0).

Mrtvilo u prvom delu sa strane Zvezde i jedna prilika za goste. Jedine pretnje crveno-belih bili su udarci sa distance Kange i Mirka Ivanića, sve do 45+1 minuta kada je bivši crnogorski reprezentativac bio iskosa u šansi... Gost je ozbiljnije zapretio preko Gonsalveša, ali kao i mnogo puta do sada - Milan Borjan je bio taj koji je spasio srpski tim.

Kao na igrici je Mirko Ivanić u 57. minutu pogodio mrežu Bugara. Pogledao je istrčalog golmana, koji je iz samo njemu znanih razloga stajao na četiri metra od gola, i poslao loptu preko njega u mrežu Ludogoreca.

Sačuvali su crveno-beli vođstvo do kraja i približili se na korak do plasmana u nokaut fazu. Velike zasluge idu na račun Ivanića, koji je iskoristio trenutak nepažnje bugarskog golmana i rešio ovaj meč.

U poslednjem kolu crveno-beli idu u Kamenolom, dok će Ludogorec igrati kod kuće protiv Mitjilanda. Danci su na kraju slavili prtiv Brage 3:2 (1:1).

CRVENA ZVEZDA - LUDOGOREC 1:0 (0:0)

Strelci: Ivanić 57;