KS: Metalac nadigrao Žarkovo u goleadi za osminu finala

Fudbaleri Metalca iz Gornjeg Milanovca plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobedom nad ekipom Žarkova rezultatom 3:2 (2:0).

Linglong Superligaš se pomalo neočekivano namučio protiv ekipe koja nastupa u Prvoj ligi Srbije, i to na domaćem terenu, iako nije delovalo da će tako biti posle prvih 20 minuta.

Metalac je vodio rezultatom 2:0 već posle 15 minuta, da bi smanjenje vođstva stiglo u 21. Tim iz Gornjeg Milanovca poveo je u osmom minutu preko Nikole Furtule, a rezultat je zatim povećao Damjan Krajišnik u 16. minutu.

Do kraja prvog poluvremena gosti uspeli su da smanje preko Strahinje Čarapića u 22. minutu. Metalac je do dva gola razlike ponovo došao golom Srđana Nikolića u 72. minutu, dok je konačan rezultat golom iz slobodnog udarca postavio Jovan Kokir u 82. minutu.

Plasman u osminu finala Kupa Srbije u sredu su osigurali fudbaleri Partizana i Radnika iz Surdulice.

(Foto: MN Press)