KS: Partizan rutinski do osmine finala

Fudbaleri Partizana i Trajala u toku reprezentativne pauze odigrali su meč šesnaestine finala Kupa Srbije na stadionu u Humskoj. Naravno, pitanje favorita u ovom slučaju se nije postavljalo, baš kao ni kada je reč o ishodu susreta - 3:0 (1:0).

Partizan je poveo golom Kvinsija Meniga u 25. minutu, na asistenciju Miloša Jojića. Samo minut pre vodećeg gola Partizan je mogao da stigne do prednosti ali je Danilo Pantić pogodio prečku.

Svojim drugim golom Kvinsi Menig je u 49. minutu duplirao prednost Partizana. Ovoga puta u ulozi asistenta se našao Lazar Marković.

Treći gol za Partizan postigao je Marko Živković u 67. minutu, nakon dodavanja Saše Zdjelara. Partizanu je jedan gol i poništen, uz asistenciju VAR sistema.

Ranije tokom dana, u osminu finala se plasirao i Radnik koji je kao domaćin pobedio kragujevački Radnički rezultatom 2:0.

Partizan – Trajal 3:0 (1:0)

Strelci: Menig 25, 49, Živković 67;
Stadion: Partizana u Humskoj;
Sudija: Miroslav Miletić.

Partizan: Stevanović – Živković, Ostojić, Miletić, Obradović – Zdjelar (od 76. Smiljanić), Jojić – Marković (od 61. Lutovac), Pantić, Menig (od 61. Lazar Pavlović) – Rikardo (od 76. Miljković).

Trajal: Todorović – Gašić, Matejević, Terzić, Savić (od 58. Arsić) – Aleksić, Nikolić (od 46. Jović), Petrović (od 80. Sokolović), Pavlović (od 70. Milošević), Milisavljević (od 80. Jovičić) – Golubović.

(Foto: MN Press)