SP (kval): Bum-bum Srbija! Azeri arhivirani, neka se spremi Ronaldo

Kapacitet stationa Rajko Mitić bio je prepolovljen zbog zdravstvenih razloga, a prava je šteta što više gledalaca nije došlo da isprati orlove. Utisak, da se ni 10.000 Srba nije pojavilo da bodri nacionalni tim. Izabranici Dragana Stojkovića su odigrali zaista solidan meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i na kraju slavili protiv Azerbejdžana - 3:1 (1:1).

Igrao se 14. minut kada je Luka Jović lepo probio, išao do lraja, probao da nađe Vlahovića na drugoj stativi, ali je jedan igrač gostiju zakačio loptu koja je završila kao odbitak od stative. Nekoliko sekundi kasnije sevalo je pred golom rivala kao za Svetog Iliju. Kako lopta nije završila u mreži niko ne zna.

U 28. penal za Srbiju. Fauliran je Vlahović. Igrač Fiorentine je preuzeo odgovornost i rutinski rešio situaciju. Ono što baca ljagu na meč jesu šovinistički ispadi manje grupe navijača na jugu. Skandiranje neprimerenih parola posebno se moglo čuti u 36. minutu.

Sjajne prilike u razmaku od nekoliko minuta za naše viđene su u finišu prvog dela. Poništen gol posle VAR konsultacija i zatim sjajna odbrana golmana rivala posle udarca Luke Jovića glavom.

A onda šok zbog gluposti Predraga Rajkovića. Kao da je na seoskoj utakmici, a ne u meču kvalifikacija. Uzeo je da dribla rivale, a to je rezultiralo izgubljenom loptom i golom u našoj mreži.

Vlahović je ponovo vadio kestenje iz vatre u 53. minutu. Posle dva odlična napada našeg tima, on je bio najbliži lopti nakon odbitka i poslao je mrežu. Samo trenutak docnije, prilika za Azere da izjednače, srećom Mahmudov, ovaj put nepercizan.

Meč je definitivno odveo van neizvesnosti novi kazneni udarac. Ovaj put je strelac bio Dušan Tadić.

Sada nam ostaje nada da će možda Irci otkinuti bodove Portugaliji, pa da u Lisabonu i remi Srbima bude dovoljan za prolaz dalje. Taj meč u Portugaliji će i odlučiti ko odlazi na Mundijal direktno, a ko će u baraž. Ova pobeda protiv Azera donosi osiguran baraž i matematički, bez obzira na ishod drugih mečeva, ali takođe i mesto nosioca u eventualnom baražu, o čemu smo detaljnije pisali. Pored toga, pobeda donosi i bodove za FIFA rang listu, koja je bitna za buduća velika takmičenja i žrebanja, naročito za predstojeće Svetsko prvenstvo, na kojem se nadamo da će i biti Srbija.

SRBIJA - AZERBEJDŽAN 3:1 (1:1)

Strelci: Vlahović 30. pen, 53, Tadić 83. pen - Mahmudov 45+2;
Stadion: Rajko Mitić;
Sudija: Erik Lambrehts (Belgija);
Žuti kartoni: Hagverdi, Medvedev.

SRBIJA (3-4-1-2): Rajković - Veljković, Mitrović, Nastasić - Lazović (od 88. Lazović), Lukić, Grujić (od 65. Tadić), Kostić (od 75. Radonjić) - Milinković Savić - Jović (od 65. A. Mitrović), Vlahović (od 88. Maksimović).

AZERBEJDŽAN (3-4-3): Magomedalijev - Krivocjuk, Medvedev, Hagverdi - Husejnov (od 63. Mutalimov), Garajev, Mahmudov, Salahli - Abdulvajev (od 73. Nurijev), Dadašov (od 73. Šejdajev), Ozobić (od 74. Alasgarov)

(Foto: MN Press)