LŠ (kvalifikacije): Banjak za košmaran dan Zvezde u Alamatiju

Put dug 4.500 kilometara bio je neuspešan za Crvenu zvezdu. Srpski prvak je u Alamatiju nije imao razloga za zadovoljstvo. Pred izabranicima Dejana Stankovića je Kajrat slavio 2:1.

Nije mnogo toga valjalo u prvom poluvremenu kod igre Beograđana. Smušenost već u trećem minutu Aleksandra Dragovića umalo nije koštala Zvezdu. Milan Borjan je ispavio kiks saigrača i odbranio udarac Hovhanlsjana.

Domaćin je ranoj fazi ostao i bez Nebojše Kosovića, koji je napustio igru zbog bola u zadnjoj loži. Neodlučnost u igri gostiju kažnjena je u 22. minutu. Posle četvrtog kornera (?!) skočio je Kante i glavom zakucao loptu u mrežu. Reprezentativac Gvineje ostavljen je potpuno sam na skoku. Ivanić i Rodić su sasvim zaboravili na njega, a to je prouzrokovalo da Beograđani vade loptu iz mreže. Do kraja prvog dela Zvezda nije nijednom ugrozila vođstvo i na golu Pokatilova.

Igrao se 57. minut kada je Mikanović obradovao sve zvezdaše. Smestio je loptu u svoju mrežu za 1:1.

Ipak, katastrofalne reakcije zadnje linike su ponovo doşle na naplatu. Rezervista Maki Banjak ostaje posle slučajne lopte sam ispred Borjana, kao duh, a to bivši bek Partizana koristi. Biše je obradovao neke mavijače crno-belih te sekunde nego za godnu dana u Humskoj.

KAIRAT - CRVENA ZVEZDA 2:1

Strelci: Kante 24, Banjak 79 - Mikanović ag 57;