SL: Partizan časno, Vožd u velikom problemu

Nisu uspeli gosti iz Zaplanjske da budu prvi klub posle niza od 30 mečeva koji je slavio u Humskoj. Pobeda momcima trenera Jovana Damjanovića je bila neophodna, ali... Crno-beli nisu dali popust gradskom rivalu. U 37. kolu Linglong Superlige Srbije, Partizan - Voždovac 3:0 (1:0).

Već na startu klub iz Humske dolazi do prednosti. Igrao se 21. minut kada je Aleksandar Bogdanović u pokušaju da blokira pas Jojića ka Markoviću skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Do kraja prvog dela rezultat se nije menjao. Domaćin je imao posed i neke prilike, dok je gost tek u finišu jednim udarcem Milojevića zagrejao rukavice Aleksandra Popovića.

U drugom delu se nijenprokenilo nešto bitno. Partizan je bio bolji i takvu igru krunisao sa još dva gola. Bibras Natho je u 73. tešku loptu prosledio do Nemanje Jovića, a mladi centarfor je bio neumoljiv. Natho je nekoliko minuta kasnije i sam savladao Prekovića i postavio konačan rezultat.

U 80. je debitovao za crno-bele Samed Baždar, momak kojeg je nedavno Juventus poželeo u svojim mlađim kategorijama.

Voždovcu ostaje da spas traži u poslednjem kolu protiv Javora na Krovu, ali muka je što i Ivanjičanima gori pod nogama i imaju iste planove.

PARTIZAN - VOŽDOVAC 3:0 (1:0)

Strelci: Bogdanović 21. ag, Jović 73, Natho 78;
Stadion: Partizana;
Sudija: Miloš Đorđić;
Žuti karton: Vujačić, Jojić, Banjak - Hajdin, Milojević

Partizan (4-2-3-1): Popović – Živković, Banjak, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Jojić (80. Baždar) – Lutovac (68. Stevanović), Pavlović (60. Natho), Holender (60. Jović), L. Marković (60. Štulić).

Voždovac (4-2-3-1): Preković – Lasickas, Milović, A. Bogdanović (75. V. Bogdanović), Hajdin – Purtić, Milosavljević – Stojčev (70. Stoisavljević), Milojević (70. Ajdinović), Stanisavljević (75. Dukić) – Janković (46. Cvetićanin).

Superliga, 37. kolo

Radnik - TSC 0:3 (0:0)
(Stanojev 54, Tumbasević 79, Lukić 82/)

Vojvodina - Spartak 1:1 (0:1)
(Mrkaić 75 - Tufegdžić 13)

OFK Bačka - Crvena zvezda 0:5 (0:4)
(Pavkov 15, Gavrić 25, 36, Petrović 32, Ivanić 86)

Inđija – Proleter 0:5 (0:3)
(Živojinović 9, Leandro 41, Ilić 45+2, 47, 65)

Javor – Čukarički 1:2 (0:0)

Metalac – Novi Pazar 1:1 (1:0)
(Cvetković 37 – Tomić 72)

Napredak – Mladost 2:0 (1:0)
(Melunović 42, 72)

Rad – Mačva 7:1 (4:0)
(Stanisavljević 7, Kaluđerović 32, Tucević 38, Novaković 43, Mladenović 46, 59, Lazarević 84 – 89)

Zlatibor – Radnički 0:0

Partizan – Voždovac 3:0 (1:0)