SL: Partizan preokrenuo protiv Mačve, Asano i Marković spasili crno-bele u Šapcu

Retko kada je ove sezone, otkako je često osporavani Aleksandar Stanojević uigrao ekipu, Partizan primao gol u ranim fazama utakmice. U okviru 32. kola Superlige Srbije, Mačvi je to u Šapcu pošlo za rukom, ali se na kraju ipak neslavno završilo po tim koji je praktično već sada otpisan u trci za opstanak. Konačan rezultat bio je 1:2 (1:1).

Videlo se da crno-belima manjka entuzijazma za igru početkom prvog poluvremena, pošto je praktično u Superligi već osigurano drugo mesto, a od prvog sigurno neće biti ništa ni ove sezone, što je domaćin odmah i iskoristio.

Igrao se tek treći minut, a već je pisalo 1:0 na semaforu. Strelac pogotka za domaćine bio je Knežević, koji je iskoristio sporiji ulazak u meč beogradske ekipe i veoma lošu reakciju u tom momentu nespremne odbrane. Međutim, vremenom su stvari počele da dolaze na svoje mesto.

Partizan je polako uspevao da uspostavi kontrolu utakmice, ali nije uspeo da izjednači sve do 43. minuta. Tada je najbolji igrač ovog tima Takuma Asano bio najsnalažljiviji od svih.

U drugom poluvremenu, Lazar Marković je postigao svoj 11. pogodak u sezoni u ranoj fazi, već u 56. minutu, posle čega je Partizan mogao da odahne. Inače, mladi Gordić na golu Mačve je briljirao, pa bi lagano mogao da se vrati u Crvenu zvezdu naredne sezone kao drugi golman.

Naredni meč Partizan igra u sredu u Novom Sadu u polufinalu Kupa Srbije protiv Vojvodine. Inače, trka za titulu je već praktično gotova, pošto Crvena zvezda ima meč manje (igra u subotu sa Radnikom) i devet bodova viška u odnosu na najvećeg i najljućeg rivala iz Humske.

Mačva – Partizan 1:2 (1:1)