Superligaška Srbija nije mogla da pobedi Dominikanu

Fudbalska reprezentacija Srbije sačinjena od igrača iz Linglong Superlige odigrala je prvu prijateljsku utakmicu na američkoj turneji. U Santa Domingu je selekcija koju predvodi Ilija Stolica remizirala bez golova protiv Dominikanske republike – 0:0.

Istina je da ovo nije ni izbliza kvalitet igrača koji bi inače predstavljali najjači nacionalni tim, ali se ipak očekivalo više protiv 159. selekcije sveta koja 14 meseci nije odigrala meč.

Domaćin je bolje otvorio susret i malo je nedostajalo da već u 7. minutu Romero šokira Srbiju. Uspeo je da lobuje našeg čuvara mreže Đorđa Petrovića, ali je ta lopta odskakala pored desne stative u gol aut.

Samo tri minuta kasnije je poništen gol Srbiji nakon udarca Miljana Vukadinovića. Sudija Vilijams Andreson je dosudio ofsajd, iako je Vukadinović zalomio jednog igrača rivala, a onda levom nogom plasirao loptu u suprotan ugao Diaza.

U 14. minutu je Veljko Birmnačević pogodio je stativu, a u nastavku nismo mnogo videli, iako je konstantno Srbija imala inicijativu, ali nije uspevala da stvori šanse za gol.

Do kraja nijedna lopta nije završila u mreži i meč je završen najnepopularnijim rezultatom. Sledeći meč fudbaleri Srbije igraju u noći između četvrtka i petka od 01.00h po srednjeevropskom vremenu protiv selekcije Paname.

Dominikanska Republika – Srbija 0:0

Stadion: Feliks Sančez;