SL: Holender promašio penal, pa se iskupio - Partizan posle drame slavio nad Proleterom

Iako rezultat nikako ne sugeriše to, u Humskoj smo gledali utakmicu ispunjenu sadržajem. Partizan je dočekao Proleter, bio bolji ceo meč, pa je na kraju nekako uspeo da pobedi. Lopta jednostavno nije htela u gol do samog kraja meča, a za to je najzaslužniji bio golman gostiju Nikola Petrić. Sve do 90. minuta. Rezultat - 1:0 (0:0).

Mnogo bolja igra domaćina na ovom meču na kraju nije urodila plodom, jalovo je to delovalo, čak i pored solidnog broja (polu)šansi.

U prvom poluvremenu, a i u nastavku, Partizan je pleo mrežu oko gola protivnika, ali nikako nije uspeo da probije granitni bedem ispred njega. Proleter je delovao kao tim koji je u Beograd došao samo da se brani, nije napravio praktično nijedan problem mladom golmanu Aleksandru Popoviću.

U drugom delu igre, daleko veći broj šansi. Bibars Natho, iako ove sezone van prepoznatljive forme, uspeo je nekolicinom majstorskih poteza da pravi probleme gostima, a golman Petrić ga je sredinom tog poluvremena osujetio da postigne divan pogodak sa 20 metara.

A onda, u 60. minutu, kolosalna šansa. Penal za Partizan, čist, koji u gol nije uspeo da pretvori Filip Holender, tačnije, opet je Petrić bio uspešniji. Golman tima iz Slane Bare je definitivnom igrač utakmice.

Aleksandar Stanojević će definitivno vrlo brzo početi da oseća pritisak loših igara sa praktično gotovim timom koji mu je ostavio Savo Milošević. od čije igre se ne prepoznaju više ni obrisi.

Srećom po njega, Holender se iskupio posle dobre akcije koju je započeo oporavljeni Sejduba Suma, pa je lopta preko Uroševića nekako došla do Holendera, a ovaj se sjajno snašao, postigao pobednički pogodak i onda se od sreće samo srušio na zemlju.

Crno-beli su, bar nakratko, stigli Vojvodinu na tabeli, koja ako slavi u derbiju sa Crvenom zvezdom u nedelju uveče, opet može da se odalji na tri boda. Naravno, lakše reći nego učiniti...

Partizan – Proleter 1:0 (1:0)