RPL: Nikolić i Lokomotiva se ozbiljno kockaju sa Ligom šampiona

Lokomotiva je vezala treći remi u nizu i zbog toga bi na kraju sezone mogla da zažali, jer je mesto u Ligi šampiona sve više pod znakom pitanja. U meču 27. kola ruske Premijer lige Moskovljani su odigrali nerešeno protiv Spartaka 1:1 (1:1).

Derbi prestonice protekao je ponovo sa dosta uzbuđenja, a poveli su domaći u 38. minutu kada je strelac bio Ponse. Gosti su odgovorili samo tri minuta kasnije.

Dosuđen je jedanaesterac, crveni karton dobio je trener Spartaka Domeniko Tedesko, a gol iz penala dao je Aleksej Mirančuk i poravnao pred drugo poluvreme.

I, to je bilo sve. Lokomotiva je na celom meču šutnula samo jednom u okvir gola rivala, a Spartak koji je bio u podređenijem položaju pred ovaj meč, više će žaliti za bodovima jer je bio bolji rival.

Lokomotiva je i dalje druga na tabeli, ali sa 50 bodova, pa bi Krasnodar sa 45 i dva meča manje mogao da ih pretekne sa dve pobede.