RPL: Srpsko-brazilska veza čuva čečenski klub

U premijernom meču 27. kola ruske Premijer lige golovi nisu izostali. Tambov je nastavio sa čudnim rezultatima, odnosno da lakše igra protiv prvih pet nego protiv svih ostalih na tabeli. Na stadionu u Nižnjem, Tambov - Ahmat - 1:2 (1:1).

Gosti, za koje smo i dalje uvereni da ne mogu da ispadnu dok god Ramzan Kadirov vodi Čečeniju, poveli su iz penala u 20. minutu. Gritsenko je skrivio najstrožu kaznu, a Lima bio precizan. Manje od 15 minuta kasnije, odlični arbitar Sergej Ivanov pokazuje na "kreč" ponovo. Ovaj put na drugoj strani. Siguran sa 11 metara bio je nekadašnji omladinac Spartaka Georgi Melkadze. Bio je to njegov osmi pogodak na 17. utakmici za Tambov.

Bodovi su otputovali za Grozni zahvaljujući kombinaciji Miroslav Bogosavac - Felipe Vizeu. Srbin je kao munja uleteo u kazneni, uspeo da ničiju loptu vrati direktno na peterac odakle je Brazilac smestio u mrežu.