RPL: Pukovnik Dzjuba komandovao pobedom u Moskvi

Dobro pamte u Dinamu pre nekoliko sezona poslednje kolo i utakmicu u kojoj su poraženi od Zenita na VTB areni i prvi put u istoriji ispali u drugi rang. Razlika u kvalitetu dva kluba je prevelika iako u Moskvi pokušavaju da je smanje sa novim pojačanjima.

U 5. kolu Premijer lige Rusije, Dinamo je poražen kao domaćin od Zenita - 0:2 (0:1).

Već u 10 minutu pakleni dvojac iz Sankt Peterburga Sardar Azmun i Artjom Dzjuba dovode šampiona u vođstvo.  Probio je Iranac po levoj strani, dodao između dvojice defanzivaca rivala loptu u prostor, a visoki i snažni Dzjuba desnom iz poluvoleja smestio je u mrežu.

Igralo se otvoreno na obe strane (15:11 udarci ka golu), a Jusupov je u 80. minutu morao u svlačionicu zbog saplitanja rivala, dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Znao je to da iskoristi prvak Rusije.

Dzjuba šalje paralelu sa desne strane na centar šesnaesterca, a Magomed Ozdoev plasira za konačan rezultat.

Inače, Branislav Ivanović sa kapitenskom trakom je odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Krasnodar je u drugom meču savladao Rubin - 1:0 (1:0), a ceo meč za domaćina odigrao je Uroš Spajić. „Bikovi” su celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje, jer je Namli dobio crveni karton.