Milica izborila vizu za Olimpijske igre

Srpska kajakašica Milica Stavrović završila je na četvrtom mestu u jednosedu na 500 metara na Svetskom prvenstvu u Segedinu i izborila vizu za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Starović je skoro celu trku bila na trećoj poziciji, pre nego što ju je u finišu prestigla Mađarica Danuta Kozak i za 1,18 sekundi boljim rezultatom došla do bronze.

Zlato je osvojila Lisa Karington sa Novog Zelanda, a srebro Beloruskinja Volha Hudzenka.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

U današnjoj trci uspela sam da obezbedim direktan prolaz u A finale u kojem ću nastupati u četvrtak u 10:10 (9:10 po našem vremenu) ✊✊???????? ????@ninajelenc ???? #minsk #europeangamesminsk #belarus #games2019 #kajaksrbija #kayakteamserbia #olimpijskikomitetsrbije

Објава коју дели Milica Starovic (@starovicmilica) дана

Starović je izborila drugu olimpijsku vizu za srpski kajak, nakon Strahinje Stefanovića koji je osvojio srebro u K1 na 200 metara u Segedinu.

(Ilustracija: MN Press)