ATP Pariz: Šok za Novaka Đokovića u finalu

Novak Đoković nije novi-stari šampion Mastersa u Parizu, već je to mladi Holger Rune. Najbolji srpski teniser svih vremena je u velikom finalu turnira u francuskoj prestonici poražen od Danca sa 1:1 (6:3, 3:6, 5:7) u setovima.

Od samog početka meča je bilo dramatično pošto smo odmah videli gem koji je išao u đus, a na svu sreću Novak se odbranio.

Đoković je relativno brzo pronašao rešenje za napade Danca, pa je na njegovom drugom servis gemu napravio brejk i poveo sa 3:1.

Do kraja prvog seta Novak nije imao nikakve probleme sa Runeom, koga je prilično rutinski završio u prvom setu.

Ipak, potpuno drugačiju sliku smo videli u drugom setu kada je Danac zaigrao tenis na najvišem mogućem nivou.

Rune je prosto igrao dosta bolje i sigurnije na svoj servis, a Novaku je prilično zadavao muke pa mu je čak uzeo brejk na startu drugog seta.

Na kraju je Danac uspeo da potvrdi svoju dobru igru osvajanjem drugog seta, te je publiku u Parizu čekala prava drama u vidu trećeg seta.

Mnogo oscilacija smo gledali u trećem setu gde je prvo Novak uzeo brejk, da bi potom Rune veoma brzo uzvratio na isti način.

Umesto da Novak završi meč kako bi trebalo Danac se potpuno digao iz pepela i nakon preokreta je uspeo da osvoji treći set i tako dođe do svog najvećeg trofeja u karijeri.

Za Holger Runea, igrača koji na početku godine nije bio ni među prvih 100 na ATP listi, ovo je tek treća titula u karijeri, a kako je krenuo čini se da će ih biti još više.