RG: Đoković dominantno preslišao Slovenca u Parizu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković odigrao je meč blizu savršenog u trećem kolu Rolan Garosa i vrlo rutinski se plasirao u osminu finala.

Srbin je bolji bio od Slovenca Aljaža Bedenea trijumfom rezultatom 3:0 (6:3, 6:3, 6:2) i u sledećem susretu će za protivnika imati omalenog Argentinca Dijega Švarcmana koji je ranije tokom dana ubedljivo nadigrao Bugarina Grigora Dimitrova – 3:0 (6:3, 6:1, 6:2).

Nakon početnih razmenjenih gemova, Đoković stiže do brzog brejka i već tu je bio prelomljen prvi set. Servis je fantastično služio Srbina, kao i duboki udarci kojima je kontrolisao rivala sa druge strane mreže i posle 35 minuta je poveo u setovima.

Gotovo preslikan je bio i drugi set. Ponovo je sve prelomio brejk u pravom trenutku koji Bedene nije bio ni blizu da vrati. Đoković je napravio još jedan u finišu za 6:3.

Tek u prvom gemu trećeg seta se Srbin susreo sa brejk loptom, ali su usledili novi sjajni servisi kojima je ubijena svaka nada Slovenca da može bilo šta promeni.

Sačekao je Novak priliku u 4. gemu, napravio brejk sa nulom i do kraja je uz rutinu zaokružio svoje savršeno izdanje ovog popodneva.

(Foto: Beta/AP/Thibault Camus)