Bravo, Srbijo! Delfini zgromili Australiju, vodili i 10:1

"Delfini" su u trećem kolu grupne faze turnira u Tokiju ubedljivo porazili Australiju sa 14:8.

Izabranici Elvisa Fatovića nisu uspeli da prirede iznenađenje poput pobede nad Hrvatskom na olimpijskom turniru, dok se Srbija oporavila od početnog poraza protiv Španije, pobedivši Kazahstan i sada Australiju.

Nestvarno prvo poluvreme odigrali su reprezentativci Srbije, kao i prvu četvrtinu. Nizali su se golovi "delfina" na startu utakmice, a Fatović i njegovi puleni nisu znali šta ih je snašlo. Sa čak 6:0 okončan je prvi kvartal gde se već videlo kako će Srbija pobediti - ubedljivo.

Jedan od podataka za nevericu je da su Australijanci promašili svih osam šuteva u prvoj četvrtini, ili su im isti bili odbranjeni od strane Branislava Mitrovića, dok je iz istog broja pokušaja srpski tim postigao šest golova.

Do kraja poluvremena Australijanci nisu uspeli da poprave utisak, ali jesu do kraja utakmice. U toj fazi meča je briljirao Strahinja Rašović koji se istekao iz fenomenalnog kolektiva, što je đavolski teško, prenosi Blic.

Na početku drugog poluvremena znatno drugačija situacija u bazenu. Jednako dobra je bila Srbija u defanzivi, ali je potpuno stala u napadu.

U prvom poluvremenu su "delfini" postigli deset pogodaka, a u trećoj četvrtini samo jedan. Sa dva gola su Australijanci smanjili zaostatak, a onda se i potpuno razbudili u poslednjoj deonici, međutim prekasno.

Veoma dobri su bili "kenguri" na kraju, ali je bilo jasno da se Srbija opustila i bez ikakvih problema pobedila sa šest golova razlike