Posle derbija, svaki meč je lakši. U to nema sumnje i tu nikakva tabela ili takmičenje nemaju takav značaj. Jesu košarkaši Crvene zvezde poraženi od Partizana u prethodnom kolu Evrolige, taj poraz može imati veći uticaj kasnije nego sada. Može da se neutrališe nastavkom dobrih igara koje su krasile četu Duška Ivanovića od njegovog dolaska za kormilo aktuelnog šampiona ABA lige. Pred mečeve u Italiji, Zvezda je savladala FMP.
- Mislim da su svi igrači pokušali da daju svoj maksimum u ovom momentu. Za ove ekipe koje igraju Evroligu, zaista je teško. Moramo da se priviknemo i pokušao sam da dam svim igračima da malo odmore i da igraju zavisno od njihovog stanja, tako da videćemo u utorak (meč protiv Virtusa u Bolonji) i tada moramo da budemo 100 odsto fizički spremni – rekao je Ivanović, koji nije bio zadovaljan kako je Kampaco igrao u Železniku.
- Baš nisam zadovoljan kako je on igrao. Sigurno je da će da nam pomogne, ima još mesec dana da uđe u formu – aludirao je crnogorski stručnjak na činjenicu da Južnoamerikanac još oko 30 dana nema pravo nastupa u Evroligi.
Dalibora Ilića je Ivanović pohvalio pošto je za 20 minuta skupio 16 poena...
- On radi dobro i svaki put kad je ušao, iskoristio je šansu, što znači da će svaki put imati sve više i više šansi.
Prethodni dueli protiv Armanija
15. 12. 2022. Crvena zvezda - Armani 67:71
01. 02. 2022. Crvena zvezda - Armani 57:63
28. 10. 2021. Armani - Crvena zvezda 79:62
30. 03. 2021. Crvena zvezda - Armani 72:93
18. 11. 2020. Armani - Crvena zvezda 79:87
(Piše: Vladimir Šoškić; Foto: MN Press)