EL: Partizan nije imao snage za totalni preokret, Valensiji produžetak

Košarkaši Partizana uprkos velikoj borbi nisu uspeli da savladaju Valensiju. Španski tim je posle produžetaka napustio Beograd slaveći 100:96.

U neizvesnom meču, crno-beli su se većim delom susreta nalazili u blagoj prednosti, iako je za četiri četvrtine viđeno dosta promena vođstva. Od starta utakmice, gosti su imali blagu prenost koju je Parni valjak uspeo da preokrene, a nakon isteka prvog perioda, rezultat je glasio 21:21.

Do isteka druge četvrtine, Partizan je stekao +6, ali su gosti iz Valensije konstantno držali priključak. Do isteka treće deonice, bilo je +4 za crno-bele, da bi u poslednjem minutu susreta gosti bili ti koji imaju dva poena "viška". Ipak, nakon dva realizovana penala Pantera i promašaja Džounsa, ušlo se u produžetak.  U dodatnih pet minuta, Valensija se bolje snašla i tako odnela pobedu.

PARTIZAN - VALENSIJA 96:100 (84:84) /21:21, 22:16, 21:23, 20:24, 12:16/