EL: Barsa dobila i ozbiljno se zamerila Partizanu

Utisak je da ovo nije trebalo gigantu kakav je katalonski klub. Iako su navijači crno-belih imali uredno plaćene ulaznice, Španci im nisu dozvolili da uđu u halu. Uzalud su bile i intervencije Nikole Mirotića. Na parketu, Barselona je opravdala ulogu i savladala Partizan - 79:68.

Crno-beli su dobro otvorili meč, pogađali i igrali čvrsto u odbrani što im je donelo šest poena prednosti pred istek prve deonice. Ipak, domaći su prišli na -4, da bi u drugoj četvrtini ubrzo stigli do potpunog egala.

Borio se tim Partizana i održavao utakmicu u egalu do pred kraj drugog perioda, kada je domaći tim uspeo da dođe do prednosti od 39:32.

U trećoj četvrtini, domaći tim je uspeo da stekne dvocifrenu prednost koju crno-beli više nisu uspevali da ugorze. Pred kraj meča, neprijatnu povredu prsta je doživeo Alen Smailagić. O stepenu povrede će više informacija biti poznato nakon detaljnih pregleda. Na kraju, crno-beli su u "Blaugrani" doživeli poraz, ali su od strane navijača koji su uspeli da uđu u "gostujući" sektor ispraćeni aplauzima i pozvani na "bis".

BARSELONA – PARTIZAN 79:68 (17:21, 22:11, 25:17, 15:19)

Dvorana: Blaugrana, Barselona, Španija.

Sudije: Oleg Laiševs, Mehdi Difala, Serhio Silva.

BARSELONA: Da Silva 5, Šanli 8, Veseli 4, Kalinić 9, Satoranski 11, Laprovitola 13, Abrines 6, Higins 7, Tobi 5, Kjurik 3, Jokubaitis 8, Nadži.

PARTIZAN: Ledej 8 (2/6 za tri), Panter 2 (0/5 za dva), Smailagić 5, Papapetru 4 (1/4 za dva, 0/3 za tri), Egzum 6, Brodzijanski 3, Naneli 10, Glas, Lesor 5 (5sk), Trifunović, Anđušić 23 (3/3 za dva, 3/5 za tri), Madar 2.

(Foto: MN Press)