EL: Partizan slomio Makabi u grotlu Arene!

Krcata Arena u Beogradu je dočakala košarkaše Partizana i Makabija, te dala vetar u leđa izabranicima Željka Obradovića. Na kraju je to rezultiralo trijumfom rezultatom 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, 27:20) u okviru 8. kola Evrolige.

Partizan je do četvrtog trijumfa u elitnom košarkaškom takmičenju došao posle velike borbe, jurio je rezultat do kraja treće četvrtine kada prvi put prelazi u vođstvo.

Utakmica je bila u egalu do poslednjih minuta, kada Partizan preko dobre odbrane uspeva da napravi rezultatsku razliku i pobedi na kraju.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Dante Egzum i Zek Lidej sa po 21 poenom, dok se u gostujućoj ekipi istakao Vejd Boldvin sa 23 poena.

U narednom kolu Evrolige Partizan gostuje Barseloni, dok Makabi dočekuje Olimpijakos.

Partizan – Makabi 96:88

Dvorana: Arena, Beograd, Srbija;
Sudije: Danijel Hierzuelo, Emin Mogulkoc, Josif Bisang.

Partizan: Vukčević, Ledej 21, Panter 13 (1/5 za tri), Smailagić 9 (2sk), Papapetru, Egzum 21 (6/7 za dva, 1/1 za tri), Naneli 6, Glas, Lesor 16, Trifunović, Anđušić 2. Madar 8.

Makabi: Adams, Braun 8, Boldvin 23, Martin, Sorkin 10, Dibartolomeo, Hilard 14, Kohen, Holins, Pojterus 16, Nebo, Kolson 17.

(Foto: MN Press)