EL: Ivanovićev debi od raja do pakla i nazad

U sjajnom trenutku latio se Duško Ivanović posla u Crvenoj zvezdi. Ekipi je potrebna čelična disciplina i iskustvo, a upravo je to demonstirala u prvoj utakmici po dolasku novog šefa struke. Silovito je pocela meč ekipa branioca trofeja sa Jadrana, mada se Asvel u drugom poluvremenu potpuno vratio u duel. Na kraju, Zvezda je protiv francuskog tima uspela da spasi pobedu 71:67

Šta je uzrok pada u igri biće sigurno analizirano koliko već noćas ili ujutro.Dopustiti rivalu da u trećoj, što bi u NBA rekli - najvažnijoj deonici, ubaci 30 poena... To je već za svaki alarm.

Loša igra Zvezde se nastavila u poslednjoj deonici, gde je ekipa za šest minuta igre postigla samo tri poena. Gosti su u tim momentima preuzeli vođstvo i odvojili se na osam razlike četiri minuta pre kraja (57:65). Crveno-beli belu su nakon toga uspeli da zbiju redove da se izdignu a iz dobre odbrane stvarano je samopouzdanje za napad koji je u završnici meča delovao izuzetno dobro.

Sjajnom igrom i velikom borbom uz pomoć navijača, Crvena zvezda je u samom finišu meča uspela da preokrene i da pobedi rezultatom 71:67!

Crvena zvezda – Asvel 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 17:14)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Crvena zvezda: Nedović 11, Vildoza 12, Bentil 7, Kuzmić 4, Petrušev 6, Ivanović 16, Lazić, Martin, Holand 2, Marković, Dobrić 5, Mitrović 8 (8sk).

Asvel: Polite, Nua 8, Lajti 16, Džekson 5, Fal 8, Kaudi 14, Risašer 3, Obasoan 13, Tajus, Pons, Dio.

(Foto: MN Press)