EL: Zvezda držala „kralja” za gušu, a onda dozvolila da je svede na osam poena u poslednjem periodu

Kada je trebalo da samo nastavi, Crvena zvezda je iz neobjašnjvih razloga stala. Igrala je slabo prvo poluvreme, u trećoj deonici preokrenula i imala šansu da obori na pleća Real iz Madrida. Umesto svega toga, užasno loša odigrana završnica i zaslužen poraz - 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26).

Slab šut iz igre oba kluba okarakterisao je prvo poluvreme. Najveća prednost u prvoj deonici igre bila je ona sa kojom su Španci i otišli na prvu pauzu (12:9). U drugoj deonici prednost Reala je išla i na plus 10 (22:12), međutim, konsolidovali su se Beograđani koliko-toliko i spustili to na jednocifrenu vrednost pre poluvremena 27:33. Moglo je da bude i samo +4 za klub iz Madrida, ali je Serhio Ljulj pogodio uz zvuk sirene.

Treća četvrtina je bila najbolja na utakmici, posebno se to odnosi na Zvezdu. Uhvatila je priključak, razigrali su se Bili Beron i Boriša Simanić i baš je trojkom mladog Srbina spuštena prednost rivala na 43:45. Stigla je Zvezda zatim i do 45:45. Da su crveno-beli podigli nivo igre na viši nivo svedoči i vođstvo od 52:49 u poslednjem minutu treće deonice igre.

Nažalost po crveno-bele loše su otvorili poslednju deonicu. Real je napravio seriju 9:0 i ponovo došao do prednosti. Beograđani su skoro polovinu te deonice bili bez koša. Užasno loše je Zvezda igrala, za šest minuta ubacila je kroz obruč Reala samo dva poena. Gost je za to vreme pokazao rutinsku igru. Četiri minuta pre kraja 12:2 je bio rezultat u korist Španaca. Samo je raslo vođstvo gostiju. 19:6 u jednom momentu, a sve je naslućivalo da Zvezda neće prebaciti dvocifren broj poena u deonici kada se meč rešava.

Kod pobednika najbolji je bio Ljulj sa 16 poena, Rudi Fernandez je dodao 12 uz neverovatan šut za tri četiri od četiri. Valter Tavares je upisao 11 poena i osam skokova. Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Bili Beron sa 17 poena, četiri skoka i četiri asistencije, dok je Lorenzo Braun meč završio sa 14 poena, šest skokova i pet uspešnih dodovanja.

CRVENA ZVEZDA – REAL MADRID 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26)

Dvorana: Štark arena;
Gledalaca: 16.457;
Sudije: Karmelo Paterniko, Emin Mogulkoč, Gitis Vilius.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 4, L. Braun 14, Perperoglu, Nenadić 1, Lazić, Faje 7, Beron 17, Dobrić 5, Gist 6, Dženkins, Simanić 6, Odžo.

REAL MADRID: Kozer 8, Rendolf 2, Fernandez 12, Kampaco 6, Laprovitola 5, Dek 2, Garuba 4, Kerol 4, Tavares 11, Ljulj 16, Miki 5, Tejlor.