NBA: Ajzak nije klečao, Orlando umalo prokockao sve

Bruklin Netsi su u Diznilend došli turistički bez nekoliko zvezda, pre svih Kajrija Irvina i Kevina Duranta. Kao takvi, trebalo je da budu lak zalogaj za Orlando. Malo su se Meždiksi kockali pri kraju, ali su pobedili 128:118.

Orlando  je odradio sjajnu utakmicu, tačnije drugu i treću deonicu koje je dobio sa ukupnih 75:43. Netsi su vodili na kraju prve četvrtine, ali već do poluvremena sve se okrenulo.

Nije se dugo čekalo u trećoj četvrtini da domaćin odmakne i na 20 poena razlike te je trebalo samo da dovrši posao.

I u zadnjoj četvrtini imao je Orlando visoku prednost, vodio je šest i po minuta pre kraja sa 128:100 i tu je stao. Do kraja susreta Netsi su napravili seriju od čak 18:0 i malo popravili utisak.

Evan Furnije kod Orlanda ubacio je 24 poena uz pet asistencija, a Nikola Vučević dodao je 22 poena, sedam skokova i pet asistrencija. Eron Gordon dodao je 10 koševa i 11 skokova.

Kod poraženih Timoti Luvavu ubacio je 24 poena (5/8 za tri), a Karis Levert 17 poena uz sedam asistencija.

Inače, ovaj susret obeležio je događaj prilikom intoniranja himni kada Džonatan Ajzak jedini nije kleknuo niti nosio posebnu majicu “Black Lives Matter”. Niko nema pravo da mu zameri, jer je u pitanju košarkaš koji je nebrojano puta učestvovao u humanitarnim akcijama širom SAD.