NBA: Jokićev dabl-dabl za pobedu Nagetsa, Kingsima džaba i 22 poena Belog

Polovičan učinak Srba u NBA ligi u noći između ponedeljka i utorka. Košarkaši Denvera slavili su nad Minesotom sa 107:100, dok je Sakramento posle produžetka poražen, takođe na gostovanju. Majami je bio bolji rezultatom 118:113.

U trijumfu Nagetsa, kao i obično briljirao je Nikola Jokić, koji je dao 17 poena, a dodao je i 13 skokova uz pet asistencija, za novi dabl-dabl učinak.

Više poena od njega postigli su Majkl Porter (20) i Vil Barton (18). Sve do kraja utakmice, bilo je neizvesno, ali su gosti iz Kolorada uspeli da se odalje na deset poena prednosti, pa da završe meč onako kako su želeli.

Momci Majka Melouna nalaze se na drugom mestu Zapada sa skorom 30-13 iza Lebronovih Lejkersa, koji su poraženi od Bostona sa 107:139.

Nemanja Bjelica

U drugom meču interesantnom srpskoj javnosti, Sakramento je poražen od Majamija posle drame produžetka.

Nemanja Bjelica je bio odličan sa 22 poena uz šest skokova za 37 minuta provedenih na parketu, dok je Bogdan dodao 14 poena uz po dva skoka i asistencije, za tri minuta manje na terenu. Badi Hild je dao 20, Dearon Foks 14, ali je domaćin, koji je jedna od najboljih domaćinskih ekipa lige ipak bio bolji.

Kendrik Nan je dao 25 poena, Bame Adebajo devet manje, ali uz 11 skokova.