Igrao je za Boston od 1956. do 1969. godine i predvodio ga je do 12 velikih finala lige. Jednu sezonu u kojoj ekipa nije bila šampion Rasel je bio povređen i hospitalizovan
On bi u naredne dve sezone trebalo da zaradi ukupno 68,6 miliona dolara. Američki mediji prenose da će košarkaš Filadelfije na leto 2023. da odluči da li će ostati u klubu i u sezoni 2023/2024
Košarkaški reprezentativac Srbije Nikola Jokić zvanično je produžio ugovor sa Denverom, saopštio je američki klub, a to potvrdio i njegov agent Miodrag Miško Ražnatović.
Košarkaša Mege Nikolu Jovića izabrao je Majami Hit kao 27. pika na draftu u Bruklinu. Nikola Jović je rođen 2003. godine u Lesteru, visok je 210 centimetara i igra na poziciji krila.