NBA: Golden Stejt još čeka na veliko finale, Dalas sprečio „metlu”

Košarkaši Golden Stejta poraženi su od Dalasa u četvrtoj utakmici finala zapadne konferencije NBA lige od Dalasa, koji je na svom terenu slavio rezultatom 119:109 (28:24, 34:23, 37:23, 20:39) i tako smanjili na 3:1 u seriji.

Najefikasniji na meču bio je Luka Dončić, sa 30 poena, a imao je i 14 skokova i devet asistencija. Drugi najefikasniji igrač bio je Fini-Smit, takođe iz redova Maveriksa, sa 23 poena, šest poena i dve asistencije.

U Golden Stejtu najbolji je bio Stef Kari sa 20 poena, pet skokova i osam asistencija, a pratio ga je Kuminga sa 17 poena, osam skokova i jednom asistencijom.

Dalas je vodio gotovo čitavu utakmicu, a najveću prednost imao je u trećoj četvrtini 81:56. Golden Stejt je uspeo da se primakne na 102:110, ali su Dončić i Bulok sprečili taj nalet i zabeležili pobedu kojom su produžili finalnu seriju.

Utakmica je posle poluvremena bila na kratko prekinuta pošto je zbog jake kiše prokišnjavao krov. Nijedna NBA ekipa nije uspela da nadoknadi u plej-ofu 0/3.

Voriorsi su prekinuli niz od devet pobeda u finalima plej-ofa Zapada, a narednu priliku da prodju u veliko finale imaće u petoj utakmici koja je na programu u noći između četvrtka i petka u Kaliforniji od 03.00 po srednjeevropskom vremenu.

Na Istoku igraju Majami i Boston, tu je trenutno 2:2, a finalista NBA lige će biti tim koji ostvari četiri pobede.

(Foto: Beta/AP/Tony Gutierrez)