Buđenje Bostona sa dalekometnom paljbom

Košarkaši Boston Seltiksa uspeli su da naprave brejk u Majamiju i ubedljivo savladaju domaći Hit - 102:127. Serija se sada seli u Masačusets, gde će zeleni sledeća dva meča dočekati "vrelinu" na svom parketu.

Ono što je zanimljivo, Boston je imao veoma loš ulazak u utakmicu, nije izgledao dobro u prvih pet-šest minuta i Majami je brzo stigao do dvocifrene prednosti. Međutim, nitko nije mogao predvideti na polovini prve četvrtine da će gosti praktično već do poluvremena doći do visoke prednosti i rešiti pitanje pobednika. Kelti su imali i 60:27, što je u mnogome trasiralo put meču ka mirnoj završnici. Mirnoj za njih, dok će na Floridi retko ko spavati večeras.

Igrači deteline ubacili su 20 trojki, dvostruko više od Miamija i to su uspeli s 50 odsto uspešnosti. Hit je bio inferioran u svim statističkim pokazateljima, osim u skoku koji su imali jedan više.

U Bostonovom sastavu istaknuli su se Džejson Tejtum s 27 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je 24 poena ubacio Markus Smart. Najbolji defanzivni igrač lige meč je završio sa  je na to dodao i 12 asistencija i devet skokova.