Batler 41 poen, bez trojke! Majami poveo u finalu Istoka

Majami Hit je pobedio Boston Seltikse sa 118:107 u prvoj utakmici finala Istočne konferencije NBA lige. Tim sa Floride je iskoristio prednost domaćeg terena iako im je u prvoj utakmici serije nedostajao iskusni plejmejker Kajl Lauri. Ali Džimi Batler je odigrao verovatno najbolje poluvreme sezone.

Seltiksi su takođe bili oslabljeni. Markus Smart, koji se povredio u poslednjoj utakmici protiv Milvoki Baksa. Njegovu poziciju zakrpio je Derik Vajt, igrač koji najčešće igra na mestu dvojke ili trojke. I izgledalo je veoma dobro za Seltike u prvom poluvremenu. Vodili su sve vreme, na trenutak su otišli ​​i na 13 poena.

Ali u trećoj četvrtini, Hit se budi. Košarkaši Majamija zatvorili su prilaz svom košu, Pi Džej Taker je bio agresivan u odbrani na Tejtumu, a u napadu je Batler ubacio veću brzinu i pridružio mu se Gejb Vinsent sa nekoliko trojki. Odlična odbrana donela im je dosta lakih poena u kontranapadima, prednost Bostona se brzo istopila, a već sredinom treće četvrtine Majami je poveo sa 10 poena razlike. Početkom poslednje četvrtine ta prednost je porasla na 20 poena, a iako se Boston nije predavao i smanjio zaostatak na oko 10 poena, Majami je ipak znao kako da završi utakmicu i došao do prve pobede u seriji.

Ponovo je sjajnu partiju odigrao Džimi Batler koji je postigao 41 poen uz šut 12/19, a imao je i 9 skokova, 5 asistencija, 4 ukradene lopte i 3 blokade uz 17 postignutih slobodnih bacanja iz 18 pokušaja. Tajler Ero je dodao 18 poena, 8 skokova i 3 asistencije, a Gejb Vinsent 17 poena, 3 blokade, 3 asistencije i 2 skoka za Majami. Što se tiče Bostona, najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 29 poena uz 8 skokova, 6 asistencija, 4 pobede, ali i 7 izgubljenih lopti. Džejlen Braun je dodao 24 poena, 10 skokova i 3 asistencije, Robert Vilijams 18 poena, 9 skokova i 2 asistencije, a Pejton Pričard 18 poena, 5 skokova i 4 asistencije.