NBA: Nova istorijska partija Jokića, ali Denveru to nije pomoglo

Košarkaši Memfisa pobedili su u gostima ekipu Denvera rezultatom 122:118, a Nagetsima nije pomogla još jedna sjajna partija srpskog centra Nikole Jokića.

Jokić je upisao tripl-dabl na četvrtoj utakmici zaredom pošto je za 40 minuta u igri postigao 26 poena, uz 12 asistencija i 11 skokova. Bio je to njegov 11. tripl-dabl u sezoni, a 68. u NBA karijeri.

Međutim, to nije bilo dovoljno Denveru, pa je sada na skoru 23/21, dok Memfis ima 32 pobede i 16 poraza. Jokića je najbolje pratio Vil Barton sa 27 poena, Monte Moris je postigao 17, Eron Gordon poen manje.

Memfis je do pobede vodio Dža Morant sa 38 poena, od kojih je 23 postigao u prvom poluvremenu, dok je Džaren Džekson ubacio 20, uključujući i trojku na 41 sekundu pre kraja kada je Denver prišao na 115:111.

Košarkaši Golden stejta su na svom terenu slavili protiv Hjustona sa 105:103, zahvaljujući poenima Stefa Karija uz zvuk sirene.

Kari je utakmicu završio sa 22 poena, uz 12 asistencija, dok je srpski košarkaš Nemanja Bjelica igrao 16 minuta i za to vreme je upisao dva poena, četiri skoka i tri asistencije. U redovima Hjustona najbolji je bio Kristijan Vud sa 19 poena i 15 skokova.

(Foto: Beta/AP/David Zalubowski)