NBA: Nova dominacija i tripl-dabl Jokića u ubedljivoj pobedi Denvera

Jedna ekipa koja ima šampionske aspiracije, a u svojim redovima ima kandidata za MVP nagradu, morala bi mnogo lakše da dobija utakmice nego što to čine Denver Nagetsi ove sezone.

Srpski centar Nikola Jokić još jednim tripl-dabl učinkom predvodio je ekipu Nagetsa u ubedljivoj pobedi nad domaćom Oklahomom sa 126:96. On je za samo 30 minuta na parketu zabeležio 19 poena, 11 skokova i 13 asistencije, uz izvanredan procenat šuta - osam od 10.

Najefikasniji kod Nagetsa bili su Džemal Marej sa 26 i Majkl Porter Džunior sa 20 koševa. Kod domaćina Darijus Bizli postigao je 22 poena.  Nagetsi sada imaju skor 18 pobeda i 15 poraza i nalaze se na 8. mestu Zapadne konferencije NBA lige.

Dalas Maveriksi su kao gost iznenadili favorizovane Bruklin Netse i ubedljivo slavili sa 115:98. Maverikse je predvodio Luka Dončić sa 27 koševa za 34 minuta.

Srpski centar Boban Marjanović na parketu proveo samo poslednja tri minuta meča i zabeležio po jedan skok i asistenciju. Kod Bruklina istakao se Džejms Harden sa 29 poena.