ABA: Splićani potonuli u Beogradu

Košarkaši Partizana savladali su Split rezultatom 89:70 u okviru sedmog kola ABA lige.

Nisu crno-beli sjajno startovali na ovom duelu. Bili su evidentni znaci umora zbog meča sa Makabijem, a i protivnik je došao silno motivisan u Beograd da napravi iznenađenje.

Zbog toga smo videli izjednačeno prvo poluvreme, ali kada je “parni valjak” posle pauze na poluvremenu izašao na parket, gosti iz Hrvatske se više nisu ništa pitali.

Rešili su treću deonicu u svoju korist rezultatom 29:15 i u tom trenutku su svi lakše disali u hali.

Krenuo je šut crno-bele, zategli su odbranu i lako su došli do dvocifrene prednosti.

U narednom kolu Partizan će igrati sa Crvenom zvezdom, dok Split dočekuje Studentski centar.

Partizan – Split 89:70 (20:19, 19:19, 29:15, 21:17)

Dvorana: Beogradska Arena; Sudije: Milan Nedović, Krunoslav Peić, Aleksandar Milojević

Partizan: Madar 8, Brodžijanski 4, Naneli 13, Smailagić 8, Anđušić 11, Trifunović 11, Papapetru 10, Ledej 14, Lesor 2, Vukčević, Egzum 6, Glas; Trener: Željko Obradović

Split: Šorter 23, Mavra 18, Nelson 10, Saliven 2, Jukić 4, Gizdavčić 2, Runjić 4, Šarić, 4, Perkušić 3, Dubravčić 2, Jukić; Trener: Srđan Subotić

(Foto: MN Press)