ABA: Partizan nastavio sjajan niz

Košarkaši Partizana su uspeli da upišu novu pobedu u ABA ligi. Oni su u okviru 6. kola ABA lige na teškom gostovanju u Čačku savladali domaći Borac sa 62:81.

Iako su mnogi očekivali laganu pobedu za Partizan protiv tima koji svoje mečeve igra u Hali kraj Morave uopšte nije bilo tako.

Fantastičan početak utakmice u svom maniru su imali crno-beli koji su prilično rutinski stigli do dvocifrene prednosti.

Ekipa Marka Marinovića je brzo uspela da zbije redove i potom da se spusti na svega -2, ipak do kraja četvrtine gosti su se nešto odvojili.

U drugoj deonici su viđene ozbiljne oscilacije u igri Partizana, koja je ponovo krenula u punom gasu o čemu svedoči prednost od 12 poena, a potom je Borac sve to uspeo da istopi i dođe do poena zaostatka.

Na kraju prvog poluvremena Partizan je odigrao dobru odbranu, a onda su redom padali koševi Pantera, Trifunovića i Anđušića.

Treća četvrtina nam opet nije donela ništa sigurniju igru crno-belih naročito u napadu, dok je odbrana baš kao od početka sezone u nekoliko navrata standardno zakazivala.

Ipak, pitanje pobednika rešeno je u četvrtoj deonici kada su Naneli, Anđušić i Trifunović izrešetali Čačane sa linije tri poena i veoma brzo je ta razlika bila nedostižna.

Borac - Partizan 62:81

Dvorana: Dvorana Borac, Čačak; Sudije: Belošević, Jovčić, Vesković.

Borac: Hejl, Novaković, Radonjić, Milovanović, Lešić, Glišić, Todorović, Đoković, Čarapić; Trener: Marko Marinović

Partizan: Madar, Naneli, Anđušić, Panter, Trifunović, Papapetru, Ledej, Lesor, Vukčević, Glas, Jovanović; Trener: Željko Obradović

(Foto: MN Press)