Partizan zapretio, pa stao - Zvezda prva udarila u velikom finalu!

Devet godina smo čekali da se Crvena zvezda i Partizan nađu u finalu regionalne košarkaške lige i dočekali smo pravi spektakl. Prava ratnička i „na nož” košarka na kraju je za nijansu više prijala crveno-belima koji su poveli u finalnoj seriji – 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18).

Desilo se ono što je bilo očekivano, domaći teren odneo je prevagu, jer se ekipa Partizana nije najbolje snalazila u momentima kada je Zvezda bila u seriji, a sa tribina više od 7.000 ljudi davala propelere izabranicima Dejana Radonjića.

Crno-beli su bolje otvorili utakmicu i na početku bili u egalu, a onda trojkom Jama Madara poveli sa 20:15. Međutim, više od +5 nijednom nisu uspeli da povedu puleni Željka Obradovića. Nisu ni domaći u prvom poluvremenu, ali su na odmor otišli sa prednošću trojkom Nikole Ivanovića za 42:39.

Ključan deo utakmice bili su uvodni minuti treće četvrtine kada je Zvezda napravila seriju kojom se odlepila na dvocifrenih 50:39. Partizan je pokušao da uzvrati, ali ga je poklopio Ognjen Dobrić sa dve, uistinu neverovatne trojke preko obe ruke svog čuvara za 56:43.

Tada je Zvezda pronašla ritam u napadu, a Partizan nije uspevao da postavi odbranu na pravi način i utakmica se tu slomila.

Uspeo je kasnije Partizan da priđe na šest poena minusa (70:64) početkom posledneg kvartala, ali već dva napada kasnije se Zvezda vratila na dvocifren plus, a do kraja išla do maksimalnih +14 (90:76).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Ivanović koji je postigao 18 poena, pratili su ga Dobrić i Mitrović sa po 14, dok je Nejt Volters upisao 11.

Sa druge strane, Kevin Panter je postigao 15, Mur 12, a Ledej 11 poena.

Drugi meč finalne serije igra se u nedelju od 20 sati, takođe pred crveno-belom publikom.

Crvena zvezda – Partizan 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd);
Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 11, Davidovac 10 (5sk), Mitrović 14, Lazić, Kaliinić 3 (5as), Dobrić 14, Holins 7, Ivanovći 18 (5as), Marković 2, Vajt 4, Kuzmić 7.

Partizan: Panter 115, Vukčević, Ledej 11, Zagorac, Avramović 10 (5sk), Koprivica 7, Smailagić 4, Mur 12, Glas, LEsor 9 (6sk), Trifunović, Madar 8.

(Foto: MN Press)