Zvezda protiv Cedevita Olimpije zakoračila u finale na Jadranu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Cedevita Olimpiju rezultatom 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19) u prvom meču polufinalne serije regionalne košarkaške lige.

U prvoj četvrtini Zvezda je dobrom igrom u napadu stigla do devet poena prednosti, ali Cedevita Olimpija je brzo odgovorili i na prvu pauzu otišla sa tri poena zaostatka.

U drugoj deonci ekipe su nastavile sa odličnom igrom u fazi napada. Tokom čitave druge deonice igrao se koš za koš. Zvezda je imala maksimalnih sedam poena prednosti, dok je Cedevita Olimpija uspela u nekoliko navrata da se približi na poen zaostatka. Zvezda je na odmor otišla sa pet poena prednosti 53:48.

Na startu drugog poluvremena Zvezda je zaigrala čvršće u fazi odbrane, i u sedmom minutu treće deonice stigla do maksimalnih plus 10.

Zvezda je na sartu poslednje deonice serijom 5:0 stigla do 13 poena prednosti. Crveno-beli su nastavili sa odličnom igrom pa su u četvrtom minutu četvrte četvrtine stigli do maksimalnih plus 16 i prelomili meč u svoju korist.

Do kraja meča Zvezda je bez većih problema sačuvala prednost i stigla do vođstva od 1:0 u seriji. Drugi meč u seriji na programu je 16. maja, i igraće se u Ljubljani.

Najbolji kod Zvezde bio je Luka Mitrović sa 21 poenom i sedam skokova, a pratili su ga Nikola Kalinić sa 17 poena, šest asistencija i četiri skoka i Nikola Ivanović sa 16 poena.

Kod Cedevita Olimpije se izdvojio Jaka Blažič sa 20 poena, pet skokova i pet asistencija. Edo Murić je zabeležio 14, a Zoran Dragić 12 poena.

Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19)

Dvorana: Aleksandar Nikolić;
Sudije: Saša Pukl, Uroš Nikolić, Luka Kardum.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 10, Davidovac 8, Mitrović 21, Lazić, Kalinić 17, Dobrić 5, Holins 6, Ivanović 16, Marković, Vajt 10, Kuzmić.

Cedevita Olimpija: Pulen 10, Ferel 3, Edžim 14, Murić 8, Ogast, Blažič, Hodžić, Ščuka, Omić, Dragić, Radovanović, Mulalić.

(Foto: MN Press)