Mega trojkom u poslednjem napadu srušila Partizan

Košarkaši ova dva kluba su među retkima kojih je bilo dovoljno za duel na Jadranu. Doduše, Mega je imala mnogo to je nije omelo da napravi senzaciju i slavi 93:90!

Dva dana nakon pobede protiv Hamburga, Partizan NIS u hali "Aleksandar Nikolić" nije uspeo da dođe do potpunog rezultatskog preokreta i savlada ekipu Mega Mozzart. U prvoj četvrtini, timovi su se smenjivali u vođstvu a gostujuća ekipa je zahvaljujući mini seriji 0:4 rešila taj period igre u svoju korist sa 22:26. U drugoj deonici, gosti su nastavili sa preciznom igrom u napadu, pa se nakon 20 minuta igre, na petnaestominutnu pauzu otišlo pri prezutatu 46:55.

Tokom treće četvrtine crno-beli su većim delom pokušavali da uhvate priključak, da bi u četvrtoj četvrtini napravili seriju 9:0 i u potpunosti se vratili u meč. Pri rezultatu 89:90, Lesor je realizovao samo jedno slobono bacanje, a Smailagić je uhvatio ofanzivni skok na 30 sekundi pre kraja. Ipak, veom brzo je Smailagiću sviran faul u napadu i Mega i došla u posed lopte.

Poslednji napad gostiju, doneo je trojku Smita pred sam istek napada, što je ostavilo crno-belima svega 6 sekundi da pokušaju da se izbore za produžetak. Pokušao je Kevin Panter iz velike udaljenosti, ali nije bio precizan i pobeda je pripala gostima.

PARTIZAN - MEGA 90:93

Partizan NIS: Kuruc 4, Panter 24, Ledej 3, Avramović 9, Koprivica 6, Dangubić 3, Smailagić 14, Mur 6, Glas, Lesor 15, Trifunović, Madar 6

Mega: Vujič 8, Ružencev 20, Jović 14, Rudan 7, Kočović 3, Smit 13, Cerovina 7, Jonović, Simanić 7, M. Mušikić 10, Bogavac 4, A. Mušikić