ABA: Cedevita Olimpija namučila Zvezdu u Beogradu, ali je samlevena u poslednjoj deonici

Iza košarkaša Crvene zvezde je zaista teška sedmica. Posle pobede nad Žalgirisom u Areni, pa onda poraza u Moskvi od CSKA u veoma tesnom meču, ponovo je u Beogradu uspela da slavi, ovog puta nad Cedevita Olimpijom.

Konačan rezultat, posle dosta muke za izabranike Dejana Radonjića, bio je 79:64.

Cedevita Olimpija je na poluvreme umalo otišla sa prednošću, držala ju je do skoro samog kraja prve dve deonice, ali tada je domaćin sve preokrenuo na svoju stranu, pa posle izjednačene treće deonice, u četvrtoj potpuno slomio gosta iz Ljubljane.

Sjajnom serijom od 17:7 crveno-beli došli su do prednosti od 73:62 na minut i 45 sekundi do kraja meča, posle čega povratka nije bilo.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Mitrović i Holins sa po 13 poena, dok je Ivanović dodao 12, Kalinić 11, dok je Kuzmić sa deset došao do dabl-dabl učinka. U poraženom sastavu Jaka Blažič je bio najbolji sa 14, Edžim je dodao 13 dok je Rupnik postigao 11, a više dvocifrenih nije bilo.

Zvezda je ovim trijumfom došla do trećeg uspeha uz jedan poraz u ABA ligi, dok je Cedevita Olimpija na skoru od 2-2.

Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 79:64

Sudije: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Igor Dragojević
Hala: Beograd

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 6, Uskoković, Davidovac 6, Mitrović 13, Kalinić 11, Dobrić 8, Holins 13, Simonović, Ivanović 12, Kuzmić 10

Cedevita: Pulen 3, Edžim 13, Kin 6, Ogast, Blažič 14, Daneu, Hodžić, Ščuka 2, Dimec, Radovanović, Karmajkl 1, Rupnik 11, Auguste 6, Murić 6

(Foto: MN Press)