ABA: Partizan umalo da prospe veliku prednost u Zagrebu, na kraju ipak slavio

Partizan je naneo prvi poraz Ciboni u meču 4. kola ABA lige. Domaćin iz Zagreba dočekao je izabranike Željka Obradovića, imao je na poluvremenu čak i minimalni minus, u drugom je uspeo da priđe i na -1, ali je onda serijom tim iz Beograda uspeo da slavi i dođe do četvrtog trijumfa. Konačan rezultat bio je 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11).

Tako su crno-beli ostali jedini neporaženi tim u regionalnoj ABA ligi, sa maksimalnim skorom 4-0. Utakmica u dvorani Dražen Petrović bila je veoma atraktivna, igralo se brzo i sa puno ritma na obe strane.

No, kvalitet tima Željka Obradovića i njegova šira klupa doprineli su da bodovi na kraju ipak odu u Beograd. Iako je Partizan meč otvorio bez ijednog poena u prvih četiri minuta, već u narednih četiri je ubacio 18 poena u seriji 18:0 koja je usmerila utakmicu u njemu željenom smeru.

U još par navrata u drugoj deonici je razlika bila +14, a onda je Cibona na samom kraju poluvremena napravila seriju 10:0 i potpuno se vratila u meč pred odlazak na odmor. Nju je nastavila i u trećoj četvrtini, a trojkom Nejta Riversa je 12 minuta pre kraja utakmice stigla do samo jednog poena zaostatka (51:50).

Potom je Cibona propustila dva šuta iz reketa za vođstvo, a na drugoj strani Nemanja Dangubić i Dalas Mur sa osam metara to su kaznili trojkama i ponovo "odlepili" Partizan. Razlika je brzo postala ponovo dvocifrena i, praktično, od tog momenta Obradovićeva ekipa više nije dozvoljavala Ciboni da se približi.

Do kraja je derbi rutinski priveden kraju, a definitivan kraj najavila je trojka Radeta Zagorca sa devet metara za, do tog momenta, najvećih +14. Nakon toga je domaći tim klonuo, publika u Draženovom domu utihnula i meč je vrlo brzo bio završen u mirnijem ritmu nego što je bio odigran u najvećem delu.

Najefikasniji u pobedi crno-belih bio je Zak Ledej sa 24 poena, pratio ga je Kevin Panter sa deset. S druge strane Roko Prkačin postigao je 14 uz deset skokova, dok ga je praktično ispratio samo još dvojac Gnjidić - Reuvers sa po devet.

Bila je ovo peta uzastopna pobeda Partizana protiv Cibone u gostima.

Cibona - Partizan 61:79 (11:22, 26:19, 13:16, 11:22)
Hala: Dom Dražena Petrovića u Zagrebu

Cibona: Radovčić 6, Vranković 8, Mustapić, Prkačin 14, Gegić 9, VIldoza 1, Majcunić, Gnjidić 9, Branković, Drežnjak 5, Rivers 9

Partizan: Kuruc 3, Panter 10, Ledej 24, Zagorac 10, Avramović 5, Koprivica 2, Dangubić 8, Smailagić 2, Mur 9, Glas, Trifunović, Madar 5