ABA: Partizan napokon pobedio, FMP je prvi Šćepanovićev „skalp” na Jadranu

Partizan je loše počeo sezonu, posebno u ABA ligi. Dva poraza na domaćem terenu, najveći broj otkako postoji ovo takmičenje 2001. godine, nisu bila dobar nagoveštaj za Vlada Šćepanovića u prvom samostalnom trenerskom zadatku na uvek vrućoj stolici. Crno-beli su gostovali FMP u Železniku, i uspeli da slave u meču prepunom poena. Konačan rezultat bio je 90:103.

Kao i na skoro svim utakmicama Partizana ove sezone (ne i u onoj u Kazanju), na obe strane pao je ogroman broj koševa, što govori da odbrana i dalje nije uštimovana onako kako bi navijači želeli, i kakva je, uostalom, bila prošle sezone.

U prvom poluvremenu, crno-beli su imali prednost, ali je i FMP sve vreme odolevao većoj razlici, pa čak i stizao do egala. Međutim, od treće deonice, crno-beli su ubacili u višu brzinu te su uspeli da prelome protivnika, prvenstveno na ogroman ofanzivni potencijal koji ekipa poseduje.

Ono što je bilo vidno u igri Partizana je bolji šut za tri, pa je već početkom drugog poluvremena postignuto već šest trojki, a šut je išao čak i Radetu Zagorcu, koji je bio neprepoznatljiv u nekim prethodnim mečevima. I onda, sredinom treće četvrtine, utakmica je prelomljena, konačno serijom dobrih odbrana crno-belih, a onda odličnih akcija Milera Mekintajera, Pejdža, ali i Dangubića, koji je takođe pogađao trojke ove večeri, kao u doba kada je trenirao sa Nikolom Biračem dok je nosio dres Crvene zvezde

Valja pomenuti da je i Novica Veličković imao više nego solidnu ulogu, posebno tokom prvog dela igre, kada je ubacio čak deset poena, sa koliko je i završio meč. Kodi Miler-Mekintajer bio je najefikasniji u redovima Partizana sa 23 poena, ali je ogroman broj igrača bio dvocifren, čak još petorica njih. Pejdž sa 14, Rašon Tomas sa 11, Zagorac sa 15, ali i Nemanja Gordić i već pomenuti Veličković sa po deset, pokazali su koliki potencijal se krije u ekipi Vlade Šćepanovića. Inače, Ognjen Jaramaz je tokom druge četvrtine zadobio jednu posekotinu zbog čega je igrao svega devet minuta.

Što se FMP tiče, Nenadić je postigao 26 poena, 17 je dodao Ulubaj, dok je solidan bio i Marko Pecarski sa 12. Filip Čović je imao čak osam asistencija, uz solidnih 16 poena, ali od kojih je osam postigao kada je već sve bilo gotovo.

FMP – Partizan 90:103 (23:21, 21:27, 22:29, 24:26)

Hala: FMP Hala
Sudije: Uroš Nikolić, Mario Majkić, Milan Nedović

FMP: Lazarević 3, Čović 16, Lešić 8, Čarapić, Radovanović 6, Pecarski 12, Šešlija, Nenadić 26, Radonjić, Popović, Ulubaj 17, Đorđević 2

Partizan: Mika 6, Miler Mekintajer 23, Zagorac 15, Pejdž 14, Dangubić 8, Gordić 10, S. Janković 0, Jaramaz 2, Veličković 10, N. Janković 2, Tomas 13