RG: Povreda, masaža, gubitak seta - pa demonstracija sile Đokovića za polufinale!

Novak Đoković je u polufinalu Rolan Garosa! Najbolji teniser sveta je u četvrtfinalu bio bolji od Španca Pabla Karenjo-Buste, čime mu se osvetio za meč na US openu u kom je Srbin diskvalifikovan tako što je pogodio linijskog sudiju u vrat.

Meč u vrlo hladnim uslovima u Parizu trajao je tri sata i 13 minuta, a završen je u četiri seta – 3:1 (4:6, 6:2, 6:3, 6:4).

Počelo je prilično loše za Novaka, koji ne samo da nije uspeva da uhvati ritam udaraca, već je imao povredu vrata zbog čega je tražio lekarsku intervenciju.

Dobio je masažu, bandažu bolnog dela i lekove koji su mu pomogli da nastavi meč. Takođe, bilo je tu i problema sa levom nadlakticom i sve to je uticalo na to da izgubi prvi set.

Đoković je zbog bolova u vratu mnogo teže servirao, a pojavile su se i muke sa očima, pa je tražio kapi za oči. I kada je sve to sredio, počeo je da igra mnogo bolje.

U drugom setu je pokazao fantastičnu reakciju i uz dva brejka razlike izjednačio u setovima. U istom ritmu je nastavio i u trećem, bez obzira na izuzetnu igru Karenjo-Buste.

Dobio je i treći set sa 6:3, a onda u četvrtom bio agresivan i želeo što pre da završi meč. Imao je vezane brejk lopte u nekoliko servis-gemova Španca, a konačno je uspeo da mu oduzme servis u osmom gemu.

Pokazivao je reakcije, na momente i urlao radi motivacije i uspeo je. Slomio je rivala, potvrdio brejk, a onda potom još jednom uspešno odservirao i završio meč posle više od tri sata borbe i preokreta, kako rezultatskih tako i fizičkih.

Đoković će u borbi za veliko finale u petak igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa, koji je ranije tokom dana bio bolji od Rusa Andreja Rubljova sa 3:0 (7:5, 6:2, 6:3). U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Dijego Švarcman.

(Foto: Beta/AP/Alessandra Tarantino)